MIME-Version: 1.0 X-Document-Type: Worksheet Content-Location: file:///C:/516C3EF3/Hpre1918-OtherResults.htm Content-Transfer-Encoding: quoted-printable Content-Type: text/html; charset="windows-1252"
Other minor Epsom and Ewell clubs= - Fixtures and Results 1884 - 1913                                      
Date Day Comp Venue Team Opponents F/T 90 min H/T Scorers 1 GK 2 RB 3 LB 4 RH 5 CH 6 LH 7 OR 8 IR 9 CF 10 IL 11 OL       Att
03/12/1884 Sat Fr A Epsom College St John's School, Croydon    
07/02/1885 Sat Fr H Epsom College Westminster Hospital    
24/10/1885 Sat Fr H Epsom College London Hospital    
23/1/1886 Sat Fr H Epsom College King's College Hospital    
27/02/1886 Sat Fr H Epsom College Mitcham    
19/03/1887 Sat Fr H Epsom College Kent Rovers    
01/03/1890 Sat Fr H Epsom College Merchant Taylor's School    
   
   
18/10/1890 Sat Fr H Epsom YMCA Leatherhead Rose 3-1  
24/01/1891 Sat Fr A ***W Epsom YMCA Ewell 0-1 0-1  
14/02/1891 Sat Fr A Epsom YMCA Leatherhead Rose 0-1 0-0 Frank South Tom (TE) Ware Harris C.Williams WT Wooldridge HJ Newham J.Easton Edgar (EE) Jeffery H.Jeffery Y.Elizalde CB Harper  
21/02/1891 Sat Fr A ***W Epsom YMCA Ewell 2-1 Frank South Tom (TE) Ware Mather Harris WT Wooldridge EF Course J.Easton Y.Elizalde Edgar (EE) Jeffery CB Harper HJ Newham  
28/02/1891 Sat Fr A Epsom YMCA Carshalton 0-3 0-3  
07/03/1891 Sat Fr H Epsom YMCA Sutton Rovers 5-3 3-2 Jeffery (3), Har= per, Newham Edgar (EE) Jeffery CB Harper HJ Newham  
28/03/1891 Sat Fr H Epsom YMCA Harcourt Reserves 3-1 0-0 Newham (2), Eliz= alde Frank South Tom (TE) Ware Mather Harris Skilton WT Wooldridge Edgar (EE) Jeffery Y.Elizalde Tom Hersey CB Harper HJ Newham  
26/09/1891 Sat Fr   Epsom YMCA Dorking Wanderers   Edgar Daniell JB MacMahon  
17/10/1891 Sat Fr H Epsom YMCA Chamois Reserves drew  
24/10/1891 Sat Fr A Epsom YMCA Harcourt 0-5 0-3 WT Wooldridge  
31/10/1891 Sat Fr A Epsom YMCA Carshalton Wanderers 0-7 Skilton WT Wooldridge Percy Lane - sub  
07/11/1891 Sat HC 1 A Epsom YMCA Micham Association 0-6 0-3 Palmer Skilton WT Wooldridge EF Course Frank South Willis Edgar (EE) Jeffery Coltart HJ Newham Tidy only ten players  
14/11/1891 Sat Fr H Epsom YMCA Whitgift Middle School 2-1  
21/11/1891 Sat Fr A Epsom YMCA Leatherhead Rose 1-0 Tom (TE) Ware WT Wooldridge Coltart Williams (1) Williams (2)  
28/11/1891 Sat Fr A Epsom YMCA Sutton Association 0-4 Justice - sub A.Beaumont - sub Tom Hersey  
05/12/1891 Sat Fr A ***W Epsom YMCA Ewell 0-4 0-1  
12/12/1891 Sat Fr A Epsom YMCA West Croydon    
09/01/1892 Sat Fr H Epsom YMCA Sutton Association lost  
23/01/1892 Sat Fr A Epsom YMCA Leatherhead Rose 0-1 0-1 Palmer Tom (TE) Ware Coltart EF Course E.Skilton Willis Jay W.Skilton Longhurst - sub Porter - sub WT Wooldridge  
30/01/1892 Sat Fr H Epsom YMCA Carshalton Wanderers lost  
20/02/1892 Sat Fr H Epsom YMCA Ewell    
12/03/1892 Sat Fr A Epsom YMCA Chamois Reserves    
02/04/1892 Sat Fr A Epsom YMCA Anerley    
22/12/1894 Sat Fr H Old Citizens Eversleigh 3-4  
07/12/1895 Sat Fr A Epsom YMCA Ashtead 0-2  
07/12/1895 Sat Fr A Old Citizens Old Cranleighans Reserves    
14/12/1895 Sat Fr H Old Citizens East Sheen    
15/02/1896 Sat Fr A Old Citizens East Sheen    
29/02/1896 Sat Fr H Epsom YMCA Sutton Christchurch 0-1  
01/10/1896 Thur Fr H ***3 Epsom YMCA Mr Sidney Williams XI 1-0  
10/10/1896 Sat Fr A Epsom YMCA Carshalton Hill 0-8 Tom (TE) Ware  
24/10/1896 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Sutton St Barnabas Reserves 2-2 Ware (2) Tom (TE) Ware  
31/10/1896 Sat Fr A Epsom YMCA St John's School Reserves (Leath) 2-2 2-1 Ware, Hersey Frank South C.Nixon Betteridge Smith C.Saunders Ward George (GHN) Barrack W.Breeden Tom (TE) Ware Tom Hersey J.Bailey  
07/11/1896 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Belmont 2-0 0-0 Breeden, Hersey<= /td> Frank South C.Longhurst Betteridge Humphris C.Saunders J.Bailey George (GHN) Barrack W.Breeden Tom Hersey Childs Wilcox  
21/11/1896 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Carshalton Reserves 2-1 1-0  
05/12/1896 Sat Fr H Old Citizens Eversleigh    
12/12/1896 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA All Saints (Benhilton) 3-0 2-0 George (GHN) Bar= rack plus two others. Frank South C.Longhurst Ward EF Course J.Bailey C.Saunders George (GHN) Barrack G.Nixon W.Breeden Cox C.Nixon  
19/12/1896 Sat Fr A Epsom YMCA Banstead Reserves    
02/01/1897 Sat Fr A Epsom YMCA Leatherhead 1-3 0-2 Hersey Frank South Stoker Blaker - sub Betteridge J.Bailey EF Course sub sub Tom (TE) Ware Tom Hersey sub  
09/01/1897 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Belmont    
16/01/1897 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Carshalton Hill 0-5 0-4 Tom (TE) Ware  
23/01/1897 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Wallington Reserves    
30/01/1897 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Carshalton Hill 4-3 Caiger plus thre= e others  
06/02/1897 Sat Fr A Epsom YMCA All Saints (Benhilton) 0-3 0-1 Tom (TE) Ware  
06/02/1897 Sat Fr A Old Citizens Eversleigh    
13/02/1897 Sat Fr A Epsom YMCA Belmont    
13/02/1897 Sat Fr H Old Citizens Old Cranleighans Reserves    
27/02/1897 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Leatherhead    
04/03/1897 Thur Fr   Epsom YMCA Morning Strollers 1-2  
06/03/1897 Sat Fr A Epsom YMCA Wallington YMCA    
20/03/1897 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Banstead    
pre 9/10/1897= Sat HL   Epsom YMCA   0-4  
09/10/1897 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Ashtead 2-5 1-1 penalty Frank South Tom (TE) Ware  
16/10/1897 Sat HL H ***3 Epsom YMCA Carshalton Hill 0-5 0-3 Tom (TE) Ware  
23/10/1897 Sat HL H ***3 Epsom YMCA Belmont 2-3 0-2  
30/10/1897 Sat HL H ***3 Epsom YMCA All Saints (Benhilton) 0-7 0-2  
06/11/1897 Sat HL H ***3 Epsom YMCA Sutton Association Reserves 1-4 1-2  
13/11/1897 Sat HL A Epsom YMCA Merton Manor Reserves 0-8 0-3  
20/11/1897 Sat HL A Epsom YMCA Carshalton Hill 0-2 0-1  
27/11/1897 Sat HL H ***3 Epsom YMCA St Andrews (Carshalton) 0-4 0-1  
04/12/1897 Sat HL A Epsom YMCA Sutton Guild Rovers Reserves    
04/12/1897 Sat Fr A Old Citizens Eversleigh 0-0 0-0  
15/01/1898 Sat HL H ***3 Epsom YMCA Sutton Guild Rovers Reserves    
22/01/1898 Sat Fr A Epsom YMCA Leatherhead 0-5  
29/01/1898 Sat HL A Epsom YMCA Belmont    
12/02/1898 Sat Fr A Epsom YMCA Ashtead    
12/03/1898 Sat Fr A Epsom YMCA Ashtead    
1898-99 Sat Fr ? Old Citizens Lee lost  
29/10/1898 Sat Fr A Epsom YMCA Sutton United    
07/01/1899 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Sutton United Reserves    
14/01/1899 Sat Fr A Epsom YMCA Banstead Reserves    
21/01/1899 Sat Fr A Epsom YMCA Leatherhead Reserves 2-2 0-0 o.g., Hersey Chapman Tom Hersey Stokoe Reeves Wilson Elson Nurse Medcraft Tom (TE) Ware Mark Hobbs  
21/01/1899 Sat Fr A Old Citizens Eversleigh 4-1  
04/02/1899 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Banstead Reserves    
11/02/1899 Sat Fr A Epsom YMCA Dorking Reserves 1-8 0-6 W.Nurse J.Gow (sen) Tom (TE) Ware Stokoe Reeves Wilson Groves Davie W.Nurse Tom Hersey A.Nurse Hobbs  
18/02/1899 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Dorking Reserves 3-3 2-1 Nurse (3) Wilson Nixon Stokoe Davie Slatford Wakelin Nurse Hume Tom Hersey Hobbs Swindells  
25/02/1899 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Belmont    
04/03/1899 Sat Fr A Epsom YMCA Sutton United Thirds    
11/03/1899 Sat Fr A Epsom YMCA St Andrews (Carshalton)    
18/03/1899 Sat Fr A Epsom YMCA Guildford YMCA 1-9  
25/03/1899 Sat Fr H ***3 Epsom YMCA Ashtead    
14/10/1899 Sat Fr H Epsom Good Templars (IOGT) EES Reserves 1-0  
19/10/1899 Thur Fr A Epsom Thursday Ashtead Thursday 6-3 3-3 G.Goodfellow (4)= plus two more Webb Page AB Thurley Barnes Hicks EA Swindells Sherren Aldridge G.Goodfellow Williams Foreman  
21/10/1899 Sat Fr H ***y Ewell Village Epsom Good Templars (IOGT) 5-0 + AJ Revell (2), W= .Pederick (2), J.Peters A.Wiltshire F.Taylor G.Reeve F.Carr AE Pederick F.Kendal C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell W.Pederick A.Taylor  
21/10/1899 Sat Fr A Epsom Good Templars (IOGT) Ewell Village 0-5 +  
26/10/1899 Thur Fr A Epsom Thursday Brentford Thursday 5-1 Miles Page AB Thurley Webb Hicks EA Swindells Foreman Tom Hersey G.Goodfellow Barnes Sherren  
09/11/1899 Thur Fr H Epsom Thursday Great Eastern Railway 2-1 Webb Page AB Thurley Williams Hicks EA Swindells Foreman Barnes G.Goodfellow Hobbs Sherren  
16/11/1899 Thur Fr H Epsom Thursday Army Ordnance Corps 1-4 1-4  
18/11/1899 Sat Fr H Old Citizens Eversleigh 1-4  
23/11/1899 Thur Fr A Epsom Thursday Dorking High School    
25/11/1899 Sat Fr H  Epsom Good Templars (IOGT) Malden Sure Refuge 0-5  
30/11/1899 Sat Fr A Epsom Thursday Army Ordnance Corps    
09/12/1899 Sat Fr H Epsom Good Templars (IOGT) West Ewell 1-2 Toone Saunders Jimmy Gow Smith  
09/12/1899 Sat Fr A Ewell Village Manor Park Reserves (Sutton) 4-1 1-1 Peters (2), A.Ta= ylor, AJ Revell H.Chaffey F.Taylor A.Beams A.Pederick G.Reeve F.Strudwick C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell G.Mayer A.Taylor  
14/12/1899 Thur Fr A Epsom Thursday Dorking High School    
16/12/1899 Sat Fr A Old Citizens Eversleigh 0-4  
06/01/1900 Sat Fr A Ewell Village Epsom Good Templars (IOGT) 5-0 + 2-0 Charman, Peters = (3), AJ Revell R.Wood F.Taylor A.Beams G.Taylor G.Reeve F.Strudwick C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell G.Mayer A.Taylor  
06/01/1900 Sat Fr H Epsom Good Templars (IOGT) Ewell Village 0-5 + 0-2  
18/01/1900 Thur Fr H Epsom Thursday Horton Manor    
22/02/1900 Thur Fr A Epsom Thursday Headley Wednesday 1-3 Frank South Page AB Thurley Frank (FA) Duplock Hicks EA Swindells Foreman Barnes Tom Hersey Waters Ted Aldridge  
15/03/1900 Thur Fr H Epsom Thursday Mr E.Lewis's XI 2-2 not listed Hicks Page Frank (FA) Duplock Williams Waters Foreman Barnes AB Sherren Ted Aldridge AW Hobbs  
17/03/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Worcester Park 6-3 3-1 Charman (2), Rev= ell (2), Peters, Standing H.Chaffey F.Taylor G.Reeve F.Strudwick A.Pederick F.Carr C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell W.Standing A.Taylor  
31/03/1900 Sat Fr A Ewell Village Worcester Park 0-0  
31/03/1900 Sat Fr H Epsom Good Templars (IOGT) Ashtead 3-4 Smith, Miles + o= ne other Smith Miles  
05/04/1900 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Brentford Thursday 2-4 1-1  
13/09/1900 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday A scratch grocers XI 5-0  
22/09/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Croydon Glenroy 9-0 AJ Revell (2), J= .Peters (2), C.Charman (2), W.Pederick, A.Pederick, F.Taylor H.Chaffey F.Taylor G.Reeve W.Standing F.Strudwick W.Taylor C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell A.Pederick W.Pederick  
27/09/1900 Thur Fr A Epsom Thursday One and All 2-4  
29/09/1900 Sat Fr H Epsom Swifts Leatherhead Reserves 0-3  
29/09/1900 Sat Fr A Old Citizens Eversleigh 1-0  
06/10/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Central Rovers (Croydon) 1-1 1-0 Peters H.Chaffey F.Taylor G.Reeve W.Taylor A.Taylor W.Standing C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell A.Pederick W.Pederick  
11/10/1900 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday London Library 15-0 Maybank Meakins Pye AB Thurley AH Hicks Gibbons Smith Hopkins Dixon Aldridge AB Sherren  
13/10/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Benhill Street Guild 1-0 0-0 AJ Revell H.Chaffey F.Taylor G.Reeve A.Pederick F.Carr W.Standing C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell F.Stone G.Jeal  
18/10/1900 Thur Fr A Epsom Thursday Headley 5-0 Maybank AB Thurley Meakins Frank (FA) Duplock AH Hicks Aldridge Smith L.Underwood Dixon Hopkins AB Sherren  
20/10/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village West Ewell 4-0 3-0 Peters (2), W.Pe= derick, AJ Revell H.Chaffey F.Taylor G.Reeve A.Taylor F.Strudwick W.Standing C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell W.Pederick Charlie Revell  
20/10/1900 Sat Fr H Epsom Swifts Sutton St Barnabas 6-1 Coventry CF Broadbridge S.Weller Bennett Jimmy Gow Ernest (EW) Hicks Foster Corrie Burgess G.Breeden Jones  
25/10/1900 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday EES 2-0  
27/10/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village EES 4-1 3-0 A.Taylor (3), AJ= Revell G.Waters F.Taylor G.Reeve A.Pederick F.Strudwick W.Standing W.Priestley J.Peters Alfred (AJ) Revell A.Taylor W.Taylor  
27/10/1900 Sat Fr A Epsom Swifts St Andrew's (Carshalton) 1-9 J.Gow (sen) T.Ruddick Ernest (EW) Hicks T.Bennett CF Broadbridge sub E.Foster G.Breeden Jimmy Gow F.Jones sub  
01/11/1900 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Ewell Village 10-0 +  
01/11/1900 Thur Fr A ***5 Ewell Village Epsom Thursday 0-10 +  
03/11/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Juniors EES Juniors 9-1 W.Priestley (6),= Norton, Mason, J.Lawrence R.Carter H.Green S.Houchen H.Whiteman B.Ayling C.Mayer B.Gregory J.Lawrence W.Mason H.Norton W.Priestley  
03/11/1900 Sat Fr A Ewell Village Burgh Heath 0-0 0-0 G.Waters F.Taylor G.Reeve A.Pederick F.Strudwick W.Standing A.Taylor J.Peters Alfred (AJ) Revell W.Pederick Charlie Revell  
08/11/1900 Thur Fr A Epsom Thursday Catford Thursday 2-0  
10/11/1900 Sat Fr A Ewell Village Leatherhead Reserves 0-4 0-3 G.Waters F.Taylor G.Reeve A.Pederick F.Strudwick W.Standing C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell A.Taylor W.Taylor  
10/11/1900 Sat Fr H Epsom Swifts Wallington Athletic 5-1  
15/11/1900 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Headley    
17/11/1900 Sat Fr A ***2 Epsom Swifts EES 2-2 0-1 Corrie, Gow T.Ruddick CF Broadbridge S.Willers Ernest (EW) Hicks W.Collins T.Coombs F.Jones G.Breeden Jimmy Gow E.Foster F.Corrie  
17/11/1900 Sat Fr A Ewell Village St Barnabas Old Boys 4-1 3-1 AJ Revell (2), P= eters (2) G.Waters F.Taylor G.Reeve A.Pederick F.Carr W.Standing F.Strudwick J.Peters Alfred (AJ) Revell W.Pederick Charlie Revell  
22/11/1900 Thur Fr A Epsom Thursday Ashtead Scratch XI 4-2 AB Sherren (2), = Aldridge, Hopkins Maybank Meakins AB Thurley Palmer Hicks Waters Dunlop Jeffery Hopkins Ted Aldridge AB Sherren  
24/11/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Epsom Swifts 10-2 + AJ Revell (4), P= eters (3), W.Taylor (2), Charman G.Waters F.Brett G.Reeve A.Pederick F.Carr A.Taylor F.Strudwick C.Charman Alfred (AJ) Revell W.Taylor W.Standing  
24/11/1900 Sat Fr A Epsom Swifts Ewell Village 2-10 + Ruddick + one mo= re  
29/11/1900 Thur Fr A ***2 Epsom Thursday EES 4-1  
01/12/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Carshalton Wanderers 6-0 2-0 Peters (2), W.Ta= ylor, Standing, AJ Revell, Carr G.Waters W.Pederick G.Reeve A.Pederick F.Carr A.Taylor Charlie Revell J.Peters Alfred (AJ) Revell W.Taylor W.Standing  
06/12/1900 Thur Fr A Epsom Thursday Invicta (Clapham Common) 3-0  
08/12/1900 Sat Fr A ***2 Ewell Village EES 2-2 0-2 F.Taylor, W.Pede= rick H.Budd F.Taylor G.Reeve A.Pederick F.Carr W.Taylor W.Pederick J.Peters Alfred (AJ) Revell A.Taylor G.Waters  
15/12/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Christchurch, Epsom    
22/12/1900 Sat Fr H ***y Ewell Village Wallington Athletic Reserves    
26/12/1900 Wed Fr A Ewell Village Benhill Street Guild    
27/12/1900 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Tradesman's XI - scratch team 4-1  
29/12/1900 Sat Fr A Epsom Swifts Benhill Street Guild    
29/12/1900 Sat Fr A Ewell Village Central Rovers, Croydon 2-1 2-0 AJ Revell (2, in= c 1 pen) R.Wood EV Bond F.Taylor W.Standing A.Taylor A.Pederick H.Hyde J.Peters Alfred (AJ) Revell W.Taylor W.Pederick  
03/01/1901 Thur Fr A Epsom Thursday Waterloo Uniform 2-2  
05/01/1901 Sat Fr A Ewell Village Mr H.Jacomb's XI 0-3 0-2 R.Wood F.Taylor sub W.Standing sub A.Pederick Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell A.Forward N.Taylor  
12/01/1901 Sat Fr A Ewell Village East Croydon 2-3 0-3  
17/01/1901 Thur Fr A Epsom Thursday Headley 3-0  
19/01/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village Manor Park    
26/01/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village Leatherhead Reserves    
07/02/1901 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Clapham Invicta    
09/02/1901 Sat Fr ? Old Citizens Croydon Wanderers 2-1 1-1 inside left, o.g= .  
09/02/1901 Sat Fr A Ewell Village West Ewell 4-0 W.Standing A.Pederick Alfred (AJ) Revell Charlie Revell W.Pederick  
14/02/1901 Thur Fr A Epsom Thursday Catford Thursday    
16/02/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village George Street Ramblers    
21/02/1901 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Scratch team - see comments 8-0  
23/02/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village East Croydon 3-1 0-0 AJ Revell (2), C= .Revell G.Jones F.Taylor G.Reeve A.Pederick A.Taylor W.Standing W.Pederick J.Peters Alfred (AJ) Revell Charlie Revell G.Mayer  
28/02/1901 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Mr Tom (TE) Ware's XI 2-1  
02/03/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village Belmont Reserves    
02/03/1901 Sat Fr H Epsom Swifts Benhill Street Guild    
16/03/1901 Sat Fr A Ewell Village Benhill Street Guild    
16/03/1901 Sat Fr H Epsom Swifts George Street Ramblers    
21/03/1901 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Ashtead 1-5  
23/03/1901 Sat Fr A Ewell Village East Croydon 2-0 2-0 AJ Revell (2) C.Neale G.Reeve F.Taylor W.Standing A.Taylor A.Pederick sub Charlie Revell Alfred (AJ) Revell J.Peters W.Pederick  
23/03/1901 Sat Fr A Old Citizens Kingston on Thames    
28/03/1901 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday One and All 1-3  
30/03/1901 Sat Fr A Ewell Village Wallington Athletic Reserves    
06/04/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village George Street Ramblers    
13/04/1901 Sat Fr A Ewell Village Sutton Manor Park    
13/04/1901 Sat Fr A Old Citizens Kingston on Thames 1-1 0-1 Cole C.Hutchinson HF Pimm JA Page AFW Denning WA Cole A.Hutchinson L.Stocken A.Stocken FA Kyffin AN Edmondson GA Warren  
21/09/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village St Barnabas Old Boys 3-0 1-0 AJ Revell, o.g.,= Peters G.Jones F.Taylor W.Pederick A.Pederick H.Beale W.Standing Charlie Revell J.Peters Alfred (AJ) Revell A.Rose G.Jeal  
26/09/1901 Thur Fr A Epsom Thursday One and All 0-1 0-1 William (WE) Hunter AB Thurley AW Mills Ernest (EW) Hicks AH Hicks W.Smith L.Underwood William (WD) Bradley Hopkins Alfred (AJ) Revell sub  
28/09/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village West Ewell 0-3 0-2 P.Sharrow F.Taylor G.Reeves A.Pederick G.Jones W.Standing C.Charman J.Peters Alfred (AJ) Revell A.Rose Charlie Revell  
03/10/1901 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Granville Thursday 11-0 5-0  
05/10/1901 Sat Fr A ***2 Ewell Village Reserves EES Reserves    
05/10/1901 Sat Fr A Ewell Village Juniors West Ewell Juniors 1-3 R.Carter H.Green S.Houchen B.Ayling H.Whiteman E.Wright S.Wright Fred Archer W.Priestley J.Lawrence B.Gregory  
10/10/1901 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Waterloo Uniform 4-0 3-0 William (WE) Hunter AB Thurley AW Mills Arthur (AF) Norman Frank (FA) Duplock W.Smith L.Underwood William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell FS Griggs Charlie Revell  
12/10/1901 Sat Fr A Ewell Village Westmead Wanderers 3-2 1-0 Beale, AJ Revell= , C.Revell G.Jones F.Taylor G.Reeves A.Pederick J.Neville AH Massey C.Charman Beale Alfred (AJ) Revell B.Channel Charlie Revell  
17/10/1901 Thur Fr H Epsom Thursday Epsom East Street 2-1 0-1 Bradley, Underwo= od William (WE) Hunter AB Thurley AW Mills Arthur (AF) Norman Frank (FA) Duplock W.Smith L.Underwood William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell FS Griggs AW Hobbs  
19/10/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village East Croydon 1-6 1-2 Revell  
24/10/1901 Thur Fr A Epsom Thursday Catford Early Closing 0-0 0-0 William (WE) Hunter AB Thurley an other W.Smith Frank (FA) Duplock AW Mills L.Underwood William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell FS Griggs Charlie Revell  
07/11/1901 Thur Fr H ***5 Epsom Thursday Mr A.Webb's XI 5-0 3-0 A.Revell (3), Gr= iggs, C.Revell William (WE) Hunter AB Thurley R.Adrain Frank (FA) Duplock G.Page W.Smith FS Griggs William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell Arthur (AF) Norman Charlie Revell  
09/11/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village Epsom East Street    
21/11/1901 Thur Fr H ***2 Epsom Thursday Irish Guards 0-2 0-0 William (WE) Hunter AB Thurley J.Miles W.Smith Arthur (AF) Norman Charlie Revell L.Underwood William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell FS Griggs AW Hobbs  
05/12/1901 Thur Fr H ***2 Epsom Thursday East Surrey Regimental District 3-0 0-0 Taylor, C.Revell= , F.Griggs AH Hicks AB Thurley R.Adrain Arthur (AF) Norman G.Page W.Smith FS Griggs William (WD) Bradley F.Taylor Alfred (AJ) Revell Charlie Revell  
07/12/1901 Sat Fr A Old Citizens Clapham Rovers  0-3  
07/12/1901 Sat Fr H ***y Ewell Village Epsom East Street Reserves    
14/12/1901 Sat Fr H Old Citizens Kenley    
21/12/1901 Sat Fr A Ewell Village Juniors St Barnabas School    
04/01/1902 Sat Fr A Ewell Village West Ewell    
09/01/1902 Thur Fr H ***2 Epsom Thursday Mr Tom (TE) Ware's XI 1-3 0-2 Pederick AH Hicks AB Thurley G.Page Arthur (AF) Norman J.Miles W.Smith FS Griggs William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell Jimmy Gow Pederick  
16/01/1902 Thur Fr A Epsom Thursday Waterloo Uniform 0-0 0-0 AH Hicks AB Thurley J.Miles L.Underwood Arthur (AF) Norman W.Smith FS Griggs William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell AB Goodwin Charlie Revell  
18/01/1902 Sat Fr H ***y Ewell Village Croydon YMCA    
23/01/1902 Thur Fr H ***2 Epsom Thursday Irish Guards 1-2 0-1 Debenham Ernest (EW) Hicks AB Thurley R.Adrain Arthur (AF) Norman W.Smith Frank (FA) Duplock FS Griggs William (WD) Bradley J.Debenham Alfred (AJ) Revell Pederick  
25/01/1902 Sat Fr H ***y Ewell Village Pitlake Swifts    
30/01/1902 Sat Fr A Epsom Thursday East Surrey Regimental District 1-2 0-1 Griggs AH Hicks AB Thurley J.Miles Arthur (AF) Norman L.Underwood W.Smith FS Griggs William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell Charlie Revell AB Goodwin  
27/02/1902 Thur Fr H ***2 Epsom Thursday Catford Early Closing 2-2 2-0 Norman, A.Revell= William (WE) Hunter AB Thurley J.Miles Ernest (EW) Hicks L.Underwood Arthur (AF) Norman FS Griggs William (WD) Bradley Alfred (AJ) Revell Charlie Revell Frank (FA) Duplock  
01/03/1902 <